Barbora Simon Dunovská (JUDr.), advokátka

Simon  Dunovska Barbora Archa.jpg - 362.53 KBBarbora Simon Dunovská je partnerkou advokátní kanceláře. Svou advokátní praxi začala v roce 1993 v jedné z prvních soukromých pražských advokátních kanceláří, kde působila od roku 1995 na pozici partnerky a vedla do 31. 12. 2008 tým právníků specializovaný zejména v oblasti finančního práva a bankovnictví. Těžištěm její činnosti je působení ve funkci právního poradce významných bankovních, investičních a obchodních společností.

Dlouholeté zkušenosti Barbory Simon Dunovské zahrnují oblast bankovní regulace, peněžního trhu a platebního styku, kde poskytuje odborné právní posudky bankám i obchodním společnostem, i oblast všech druhů financování a dalších bankovních operací.

Barbora Simon Dunovská participovala jako právní poradce v mnoha projektech bankovního i nebankovního financování a je autorkou vzorové smluvní dokumentace významných tuzemských bank a factoringových společností. Barbora Simon Dunovská má intenzivní praktické zkušenosti s řešením rizikových úvěrů zásadního rozsahu, zahrnujících jak restrukturalizace úvěrových vztahů, tak společností klientů.

V nebankovní sféře se zaměřuje zejména na komplexní právní poradenství v procesech akvizic či prodejů podílů v obchodních společnostech zahrnující právní audit cílové společnosti, přípravu a negociaci transakční dokumentace, financování transakce, jakož i post-akvizičních procedury.

Od roku 2012 je každoročně Barbora Simon Dunovská vybrána referenčním průvodcem The Legal 500 jako doporučená advokátka pro oblast bankovnictví, finance a kapitálové trhy.

Barbora Simon Dunovská je zařazena v přehledu TOP 100 žen česko-slovenského právního byznysu připraveného portálem INFO.CZ ve spolupráci s projektem PRVNÍCH100LET v kategorii vedoucí partnerka a je každoročně uváděna v aktuálním přehledu významných českých právniček, který sestavuje měsíčník Právní rádce.

Barbora Simon Dunovská je členem dozorčí rady Linky Bezpečí.

 

Jazykové znalosti: angličtina, němčina, ruština

Vzdělání: Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, členství v České advokátní komoře (1994)