Barbora Simon Dunovská (JUDr.), advokátka

Simon  Dunovska Barbora Archa.jpg - 362.53 KB

Bankovnictví & Finance; Fúze & Akvizice; Insolvence & Finanční restrukturalizace

 Barbora Simon Dunovská je řídící partnerkou advokátní kanceláře. Svou advokátní praxi začala v roce 1993 v jedné z prvních soukromých pražských advokátních firem, kde působila od roku 1995 na pozici partnerky a vedla tým právníků specializovaný zejména v oblasti finančního práva a bankovnictví až do roku 2009, kdy založila DUNOVSKÁ & PARTNERS.

Barbora má 30 let praktických zkušeností v oblasti bankovního práva a financí včetně restrukturalizací jako právní poradce předních českých bank a finančních institucí. Rozsáhlé zkušenosti má i z oblasti M&A transakcí a korporátního práva.

Od roku 2012 je každoročně vybrána referenčním průvodcem The Legal 500 jako doporučená advokátka pro oblast Bankovnictví, finance a kapitálové trhy. 

Barbora je zařazena mezi dvacítku elitních advokátek v kategorii TOP Partnerky ve skupině „All-Star“ v přehledu výjimečných TOP 100 českých byznysových právniček, který přináší projekt #PRVNÍCH100LET (Žen v právu), ve spolupráci s Týdeníkem EURO. Barbora je také zařazena mezi 131 inspirativních žen ve financích v projektu #FinŽeny.

Barbora Simon Dunovská je místopředsedkyní dozorčí rady Linky Bezpečí.

Jazykové znalosti: angličtina, němčina, ruština

Vzdělání: Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, členství v České advokátní komoře (1994)