Jan Vavřina (Mgr. Ing.), advokát

Vavrina Jan Archa.jpg - 425.83 KBJan Vavřina je partnerem advokátní kanceláře.

Svou advokátní praxi začínal v roce 2000 v jedné z prvních soukromých pražských advokátních kanceláří, ve které působil od roku 2006 do konce roku 2008 v pozici partnera. V rámci kanceláře se specializuje na oblast soudních sporů a insolvencí.

Jan Vavřina je rozhodcem Rozhodčího soudu při HK ČR a AK ČR a členem odborné sekce ČAK pro insolvenční právo. Praktické zkušenosti v oblasti insolvence získal nejenom z pozice zástupce velkých věřitelů, ale i jako insolvenční správce v rámci společnosti AB insolvence v.o.s. Vzhledem ke svým zkušenostem z technických odvětví (je absolventem ČVUT) je vyhledávaným odborníkem na oblast závazkového práva a spornou agendu, a to zejména v odvětvích IT, stavebnictví a také v oblasti mediálního práva.

V roce 2021 byl Jan Vavřina vybrán referenčním průvodcem The Legal 500 jako doporučený advokát pro oblast bankovnictví, finance a kapitálové trhy.

 

Jazykové znalosti: angličtina, ruština

Vzdělání: Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Stavební fakulta ČVUT v Praze, členství v České advokátní komoře (2004)