Archiv aktualit

Archiv aktualit

DUNOVSKÁ & PARTNERS poskytuje poradenství a právní podporu koncertu Rolling Stones v Praze

čtvrtek, 08 březen 2018

DUNOVSKÁ & PARTNERS poskytuje komplexní právní poradenství a podporu Sergovi Grimaux, jako promotérovi koncertu Rolling Stones v Praze (7/2018), včetně zajištění financování nákladů na organizaci koncertu, negociace a uzavření smluvní dokumentace s financujícím partnerem (Bestsport, člen skupiny PPF), s manažery Rolling Stones a dalšími smluvními partnery a dodavateli služeb.

Banka CREDITAS angažovala služby DUNOVSKÁ & PARTNERS ...

úterý, 13 únor 2018

Banka CREDITAS angažovala od listopadu 2017 DUNOVSKÁ & PARTNERS s.r.o., ve věci komplexního právního poradenství při zavádění nového produktu factoringového financování, v jehož rámci naše kancelář odpovídá za přípravu kompletní vzorové factoringové dokumentace pro regresní i bezregresní factoring a poskytuje poradenství zúčastněným útvarům banky v řešení problematiky factoringového financování.

Sekuritizace z pohledu nové legislativy

pondělí, 05 únor 2018

Z hlediska strukturovaného financování je sekuritizace technikou spočívající v převodu aktiv na účelově zřízenou entitu (dále jako "SPV") a emisi jejích dluhopisů, kdy je výnos investorů vázán na cash-flow z podkladových aktiv. V evropském kontextu se jedná primárně o transakce či systémy transakcí, které rozkládají úvěrové riziko související s jednou či více expozic do tranší, kdy jednotlivá cash-flow v rámci transakce či systému transakcí závisejí na výkonnosti podkladového aktiva a kdy seniority jednotlivých tranší určuje rozložení ztrát po dobu trvání transakce mezi investory. více Dokumenty ke stažení

Očekávané změny v úpravě distribuce pojištění

pondělí, 29 leden 2018

Vývoj trhu životního i neživotního pojištění prochází neustálými změnami, které jsou v posledních letech zejména v oblasti legislativy. Nedávné velké turbulence jsou spojeny zejména s novelizací zákona č. 277/2009 Sb., o pojišťovnictví, která implementovala evropské standardy pojišťovacího trhu ukotvené směrnicí Evropského parlamentu a Rady 2009/138/ES ze dne 25. listopadu 2009 o přístupu k pojišťovací a zajišťovací činnosti a jejím výkonu (dále jako "Solvency II"), a na to navazující sadou implementačních technických standardů (dále jako "ITS") vypracovaných Evropským orgánem pro pojišťovnictví a zaměstnanecké penzijní pojištění (dále jako "EIOPA"). více Dokumenty ke stažení

DUNOVSKÁ & PARTNERS zastupuje významného leadera ...

úterý, 16 leden 2018

DUNOVSKÁ & PARTNERS poskytuje právní poradenství v podnikatelských aktivitách v ČR světovému leaderovi v poskytování IT technologií pro kulturní a sportovní akce společnosti Intellitix Limited UK.